Czy wysyłać dzieci podczas ferii na zajęcia dodatkowe?

Niektórzy rodzice, gdy dzieci mają ferie, wysyłają je na różne dodatkowe zajęcia, czy to odpowiedni moment na takie coś?

Ferie dla dzieci generalnie wiążą się z odpoczynkiem, tak samo jak dla Ciebie wolne w pracy. Według nas w czasie ferii nie powinno wysyłać się dzieci na zajęcia dodatkowe. Oczywiście nie ma co ich też trzymać w domu, warto pomyśleć o wysłaniu dzieci na przykład w góry, nawet jeśli nie z rówieśnikami, to po prostu pojedźcie rodziną. Będzie to idealny moment by również odpocząć od codzienności, a także nieco się rozerwać.

 

W ostatnich latach zimy w Polsce są różne, brakuje tych opadów śniegu, który towarzyszyły nam jeszcze parę lat temu, dlatego podczas ferii dzieci nie mają za bardzo co robić, gdy za oknem mróz, ale śniegu brak… Nie wyjdą w tym czasie ulepić bałwana, czy też po prostu zrobić bitwę na śnieżki, ani też nie będą miały okazji pozjeżdżać na jabłku, albo na sankach.

Właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertami wycieczek w góry, a jest ich sporo! Wykupić jakiś pakiet i po prostu pojechać z dziećmi w góry, gdzie śniegu będzie pod dostatkiem.

Aby znaleźć ciekawe oferty podczas ferii, wystarczy wpisać w wyszukiwarce na przykład ferie dla dzieci wycieczki, a na pewno dostaniemy sporo ofert, które później wystarczy tylko przeanalizować.

Warto też podpytać innych rodziców z pracy, czy też sąsiadów, gdzie wysłali swoje dzieci.

Dajcie znam znać, czy zdecydowaliście się wysłać dzieci gdzieś w góry, czy może jednak na jakieś zajęcia dodatkowe?

Dodaj komentarz