Ferie dla dzieci – czyli jak zapewnić dzieciom rozrywkę przez 2 tygodnie?!

Ferie dla dzieci dla wielu rodziców oznaczają albo branie dodatkowe urlopu, na czas ferii, albo też niejednokrotnie przekazanie dzieci w opieke dziadkom.

Trochę mniej na głowie mają Ci rodzice, których dzieci chodzą już do gimnazjum, te młodsze trzeba jednak czymś zająć.

No i właśnie tutaj rodzi się pytanie… czym w dzisiejszych czasach zająć dzieci? Z całą pewnością powinniśmy odstawić na bok komputer, konsole i wszelkiego rodzaju tego typu sprzęty!

W obecnych czasach dodatkowym utrudnieniem zabicia czasu podczas ferii, jest to, że śniegu jest jak na lekarstwo. Osobiście pamiętam czasy, gdy śnieg był po kolana, a jego opady występowały kilka razy dziennie.

Obecnie, jak już coś posypie, to tyle, że nawet bałwana nie da się ulepić! Ratunku w takim przypadku trzeba szukać w górach!

Tam śniegu jeszcze w zimie nie brakuje, na całe szczęście! Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, bo przecież trzeba dzieci wysłać w góry, opłacić ich pobyt, kupić sprzęt narciarski etc.

Oczywiście można tutaj nieco przyoszczędzić i na przykład sprzęt narciarski po prostu wynająć!

Co jeśli nie mamy jednak możliwości wysłania dzieci na ferie? Prawdopodobnie dzieci same znajdą sobie zajęcie, aczkolwiek można ich zapisać na przykład na halę sportową, albo też wysłać do kina, czy nawet zainteresować ich przeczytaniem jakiejś książki. No właśnie, jeśli lubiliście sami czytać, to warto zaproponować im książkę, którą sami znacie!

Na długie zimowe wieczory, gdy ferie dla dzieci będą trwać w najlepsze, warto też usiąść z nimi i na przykład pograć w gry planszowe, albo w karty!

W zasadzie możliwości zapełnienia im czasu każdego dnia jest tysiące, trzeba po prostu nieco ruszyć głową.

Takie ferie dla dzieci zlecą szybciej niż wam się wydaje! Niech ten czas zleci dzieciom jak najlepiej!

Napiszcie nam w komentarzach pod tym artykułem, jakie Wy wymyśliliście jeszcze zajęcia dla dzieci! Być może inni wykorzystają wasze pomysły!

Dodaj komentarz